KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424399

nr 1442 4399

Sture Meijer

(f. 1931), Sverige

Oljemålning, "Ateljebild II". Signerad, daterad -71. Olja på pannå, 29x43cm, yttermått inklusive ram: 34x48cm

Sture Meijer, född 1931 i Skellefteå, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 17 januari 2022
kl 18:12:44

Sture Meijer

Läs mer om Sture Meijer